foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
Tel.+48 77 423 16 75
sekretariat@zpo.opole.pl

22 marca br. w sali bursztynowej w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się spotkanie z dwudziestoma dwoma gimnazjalistami ze szkoły PSP 33 w Opolu i uczniami odbywających zajęcia praktyczne w placówce wraz z przedstawicielami firmy Polaris Industries. Jest to jedyna instytucja w Polsce działająca w branży automotiv, która produkuje najbardziej ekscytujące i innowacyjne pojazdy: off-road, w tym pojazdy terenowe (all-terrain vehicles) oraz pojazdy Polaris RANGER® I RZR® side-by-side, skutery śnieżne, motocykle i napędzane elektrycznie pojazdy drogowe. 

Pełni pasji i zaangażowania pracownicy firmy Polaris przybliżyli uczestnikom spotkania cele, zakres działania i przyszłe plany firmy oraz przedstawili wymogi i oczekiwania stawiane nowym pracownikom instytucji. Swoimi opowieściami z historii firmy oraz realizacji swoich własnych marzeń o tworzeniu i konstruktywnej zabawie, od projektu do fazy testowej quadów, zaszczepili w uczestnikach zainteresowanie tematyką motoryzacji.

 

Dodatkowo dzięki współpracy z firmą Polaris nasza placówka została wyposażona w sprzęt terenowy - quad, przeznaczony głownie do pracowni pojazdów samochodowych. Wbrew pozorom te maszyny, to bardzo uniwersalne pojazdy. Wystarczy odpowiedni osprzęt, a pojazd stanie się narzędziem rolniczym dla architektury krajobrazu.